Upratovanie ako životný štýl

Nedávno som videl nejaký rozhovor so psychológom, neviem kto presne to bol a ani meno si nepamätám, no to vlastne ani nie je dôležité. Hovoril o poriadku a neporiadku. Keď som od neho začul vetu, že poriadok bol vymyslený pre blbcov, normálne mi stúplo sebavedomia. Keď som sa pozrel okolo seba, bolo mi jasné, že ja musím byť génius. chlapec vo vode.jpg
 
Poriadok a neporiadok sa pre mňa od istého momentu stal doslova traumou. Nikdy som to totiž neriešil. Keď som mal okolo seba bordel, tak som proste poupratoval. K nejakému extrémnemu poriadku som nebol vedený ani zo domu. Netvrdím, že by moji rodičia neupratovali. Čas sme však trávili skôr aktívne. V sobotu sme šli na výlet, a to i vtedy, keď bol doma neporiadok a podľa mňa je to takto správne. Poriadok a neporiadok sa pre mňa stal vážnou témou až vtedy, keď som sa dal dokopy s mojou priateľkou. Ona problémom nebola, no jej rodičia áno. Pri nich som pochopil jednu vec, a to, že pre niekoho môže byť upratovanie životným štýlom. Naozaj nepreháňam. Tí ľudia v živote nerobili nič iné len upratovali. Bývali sami v dvojizbovom byte, nemali žiadne zvieratá a už boli na dôchodku.
Vždy som sa sám seba pýtal, čo sa dá upratovať každý deň, od rána do večera d byte s dvoma izbami, kuchyňou a kúpeľnou, keď navyše nemáte malé deti, mačku alebo psa.
 
Títo dvaja ľudia mi urobili zo života peklo. Keď k nám mali prísť na návštevu, zo začiatku sme pratali ako diví.  Asi po roku sme však pochopili, že dobré, nebude nikdy nič. Preto som pred ich príchodom len povysával, umyl riad a nič viac neriešil. Je pravda, že istú dobu mi z toho preskakovalo a mal som pocit, že v živote už ani ja neriešim nič iné ako poriadok. Vydesilo ma to však dostatočne skoro, a tak som s tým sekol. Myslím s tým upratovaní.vedro s čistiacimi prostriedkami.jpg
 
Priatelia, ak i vy žijete len preto, aby ste mohli upratovať svoj byt, skúste sa nad sebou trošku zamyslieť. Aký to má zmysel? Aký zmysel má život, v ktorom riešite len to, či je povysávané a či sa okná lesknú. Z trošky špiny  ešte nikto neumrel a okrem toho, verte že svoj život môžete prežiť i omnoho zaujímavejšie.

Ohodnoťte příspěvek